ورود به حساب کاربری ثبت نام FA
PersianEnglishlori
پیش بینی ورزشی پیش بینی زنده نتایج زنده پوکر آنلاین پاسور تخته نرد بازی انفجار انفجار CRASH ROYAL پوپ کازینو آنلاین بونوس های ویژه پشتیبانی راهنما
راهنمای تخته نرد

بازی تخته نرد 
تخته نرد یک بازی دو نفره است، روی تخته که شامل 24 مثلث است و امتیاز نامیده می شود، بازی می کنند. مثلت ها شش تایید و در چهار خانه رو به روی یکدیگر قرار دارند، یکی از مستطیل ها مربوط به بازیکن میزبان و مستطیل دیگر برای بازیکن میهمان(حریف) است. دو مستطیل در تخته نرد توسط "بار"(نوار=قسمت تا شو تخته نرد) ازهم مجزا می شوند.

چیدمان مهره های تخته نرد
حالت اول: نحوه چیدمان مهره ها در ابتدای بازی عبارتند از
- 5 مهره
هربازیکن دارای یک جفت تاس می باشد، و هدف بازی این است که هر بازیکن به صورت دَورانی همه مهره ها را باید از همه خانه ها بگذراند و از بازی خارج کند، در پایان بازیکنی برنده خواهد بود که زود تر از همه مهره های خود را از زمین بازی خارج نماید
حالت دوم: جهت حرکت مهره های سفید، بازیکنان طرف مقابل در جهت مخالف حرکت می کنند
برای شروع بازی، هر بازیکن یک تاس پرتاب می کند، بازیکنی که عدد بیشتری بیاورد بازی را آغاز می کند، در صورت مساوی شدن، دوباره تاس ریخته می شود، بازیکن شروع کننده با همان تاس بازی می کند و دوباره تاس نمی اندازد سپس نوبت بازیکن دیگر می شود، عدد روی تاس ها نشان می دهد که مهره ها چه تعداد خانه باید حرکت داده شوند، مهره ها رو به جلو و با قانون های زیر حرکت داده می شوند:
1. مهره با توجه به عدد روی تاس به خانه باز، خانه ای که از دو مهره یا تعداد بیشتری از مهره های حریف پر نشده باشد می تواند جابجا شود.
2. عدد های روی دو تاس تشکیل حرکت های جداگانه می دهد، به عنوان مثال، اگر یک بازیکن عدد تاسش 5 و 3 باشد، او می تواند یک مهره را پنج خانه ومهره دیگری را سه خانه جلوتر در خانه های باز قرار دهد، یا می تواند ده خانه جلوتر ببرد در یک خانه باز قرار دهد(تنها در صورتی که نقطه میانی چهار و شش همزمان بسته نباشند). خانه بسته خانه ای است که دو مهره یا مهره های بیشتری از حریف آن خانه را پر کرده باشد.
حالت سوم: در دو حالت مهره سفید می تواند
بازیکنی که تاسش دو عدد برابر میاورد، اصطلاحاً جفت آورده و معادل آوردن چهار تا از آن عدد است. مثلاً اگر تاس 6 و 6 بیاورد، بازیکن می تواند 4بار شش تا شش تا مهره های خود را حرکت دهد، و می‌تواند هر ترکیبی از مهره‌ها را حرکت دهد. بازیکن باید تا زمانی که حرکت قانونی با عدد روی تاسها دارد، حرکت کند و نمی‌تواند از عددی که آورده صرف نظر کند.
بازیکن همواره باید حداکثر حرکت را که می‌تواند بازی کند، به این معنی که اجباراً باید حالتی را که امکان بازی کردن هر دو تاس را به او می‌دهد بازی کند حتی اگر آشکارا به ضررش باشد.
حالت چهارم: اگر یک بازیکن یک مهره در بار دارد، و تاس های 4 و 6 دارد، می‌تواند مهره‌اش را بر روی هردو خانه چهار یا شش ناحیه خودی حریف قرار دهد به شرطی که آن خانه‌ها باز باشند. اگر هیچ خانه‌ای باز نباشد، بازیکن نوبت خود را از دست می‌دهد؛ ولی باید تا آن‌جا که می‌تواند مهره‌هایش را وارد کند و بقیه را برای نوبت بعدیش بگذارد. پس از آن‌که آخرین مهره خورده شده وارد بازی شد، بازیکن به بازی عادی خود ادامه می‌دهد و اگر از تاسش چیزی باقی‌مانده باشد، آن را بازی می‌کند.

حالت پنجم: بازیکن باید بتواند مهره‌ها را در خانه خود جمع کند و سپس آن‌ها را از تخته خارج کند. بازیکنی که زودتر پانزده مهره‌ خود را خارج کند، برنده بازی است.قوانین تخته نرد شرطی
قوانین زیادی در این بازی وجود دارد  :
زدن و خوردن : خانه اشغال شده توسط یک مهره، تک نامیده می‌شود. اگر حریف روی مهره تک بیاید، آن مهره را می‌زند و جای آن قرار می‌گیرد و مهره خورده شده روی «بار» قرار می‌گیرد. تا زمانی که یک بازیکن یک یا چند مهره بر روی بار دارد، باید نخست آن مهره‌ها را وارد بازی کند. هنگامی که نوبت اوست، با توجه به عدد روی تاسش، مهره بیرون را در خانه بازی از ناحیه خودی حریف قرار می‌دهد.
خارج کردن : زمانی که تمام پانزده مهره را در ناحیه خودی 6 خانه سمت راست تخته جمع کردید,حالا نوبت به آن رسیده است که مهره ها ی خود را از بازی خارج کنید و برای خارج کردن مهره از بازی,شما باید تاس ها را بیندازید و به ازای هر شماره تاس ,یک مهره از بازی خارج کنید